Genel

Amerika gözünü Ay’a dikmiş ama şimdi gidemiyor…

Geçtiğimiz haftalarda bir haber okumuştum, vakit ayırıp ancak yazabiliyorum.Habere göre;

Barrack Obama 2010 yılında, uzaya astronot gönderilmesi için çalışma başlatın demiş.Bu talimatın içerisinde, Ay yörüngesine! astronot gönderilmesi ve 2030 yılında da Mars’a astronot gönderilmesi varmış.

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum… Ay’a değil, ay yörüngesine!

Şimdi asıl can alıcı noktaya geliyorum.Nasa da, ay yörüngesine astronot göndermenin en erken ve ancak 2021 yılında gerçekleşebileceğini belirtmiş.Adı da, Keşif Görevi 2 olacakmış.2017 yılında ise ay yörüngesine, Keşif Görevi 1 adı altında astronotsuz, boş araç göndermeyi planlıyorlarmış!

Yani şu an bırakın Ay’a astronot göndermeyi, ay yörüngesine bile gönderecek kapasite yok anlamını çıkartıyorum bundan.Her zaman savunduğum bir şey vardır, 1969 yılında ve sonrasında defalarca ay’a astronot gönderebilen Amerika, neden 38 yıldır, o kadar teknoloji gelişmesine rağmen ay’a gitmedi veya gidemedi?

Komplo teorisi gibi olacak belki ama, arkadaşlar bu işin arkasında başka şeyler var.

Ya hiç ay’a gidilmedi (ki bu konuda da çeşitli spekülasyonlar var zaten)

Ya da orada başka işler dönüyor (dünya dışı varlık vs.) ve o sebeple gidilmek istenmiyor veya hazır olunmadığı için gidilemiyor (ki ay’da dünya dışı varlıklara dair ve dünyaya duyurulmayan ve temas sağlandığı söylenen gizli Apollo 18 görevi gibi de çeşitli komplo teaorileri var)

Hayır, hadi gizli görev de vardı bilinmeyen (ki mümkündür) diyelim ve hadi üstüne bir de ay’da dünya dışı varlıklarla temas sağlandı diyelim..Bir daha gidilmemesinin sebebi, o varlıkların; “gelmeyin la buralara bir daha, görmeyelim sizi, bizim muhit burası…” mı dediler de 40 yıl gidilmemek üzere kesildi ve hala gidilemiyor?

Bu durumda ben farklı bir yorum getiremiyorum çünkü 1969 yılında, o zamanın teknolojisi ile ay’a astronot gönderen ve ay yürüyüşü yapan ülke, neredeyse 40 yıldır bir daha gitmemiş ve şimdi de 10 yıldan önce gidemeyiz diyor!

Yorum sizin…

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Kent müzesi de nedir? İstanbul’da bir kent müzesi var mı?
Şarj edilebilir diş fırçalarına dair doğru bilinen yanlışlar

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz