Türk moda tasarımcısı Merve Odabaşı, ayda 20 milyondan fazla sayfa gösterimi yapan ve 27 dilde yayınlanan Momondo’ya İstanbul modası ve kültürünü anlattı.

Merve Odabaşı

Ünlü seyahat sitesi İngiltere, Almanya, İspanya, İsviçre, Danimarka ile birlikte toplam 27 ülkede ve dilde yayınladığı blog sayfaları üzerinden, dünyanın en gözde şehirleri ve moda başkentleri listesini yayınlayarak bu şehirlerin giyim tarzları, modası ve tarihi ile ilgili ipuçları veriyor. İstanbul’da moda, kültür ve alışveriş ile ilgili ipuçlarını Türk moda tasarımcısı Merve Odabaşı ile yaptığı söyleşide derleyen Momondo, okuyucularını İstanbul’a davet etti. İstanbul modasını çarpıcı ve renkli olarak tanımlayan Odabaşı, birçok yönü ile İstanbul’un, moda dünyasına damgasını vuran kültürel ve tarihi bir dokuya sahip olduğunu vurguluyor.

Genç tasarımcı, Türk’lerin canlı ve şık giysiler tercih ettiklerini sözlerine ekleyerek, okuyucuları nefes kesen mimarisi ile İstanbul Boğazı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Galata Kulesi ve dünyanın en eski kapalı pazarlarından biri olan Kapalı Çarşı’yı içerisinde barındıran İstanbul’a seyahat etmeye davet etti.

2015 yılında hayata geçirdiği Yorgan isimli koleksiyonu ile Türk kültürünün önemli bir parçasını kıyafet tasarımların taşıyarak dikkatleri üzerine çeken Merve Odabaşı yılın genç moda tasarımcısı seçilmişti.

Şu günlerde Milano’da yaşayan Odabaşı, Türk tarihi, kültürü ve barındırdığı muhteşem detayların her zaman dünya modasında damgasını vuracağını ve dikkatleri üzerine çekeceğini vurguluyor.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir