Dizi

Bates Motel

Bates Motel, Psycho filmi hayranlarını oldukça heyecanlandıracak bir dizi.18 Mart Pazartesi günü yayına başlayan Bates Motel, ilk bölümüyle en çok izlenen dizi olmuş! İlk gün internetten 3 milyon, ertesi gün prömiyer’de de 4.6 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırmış.En çok izlenen dizi 4.1 milyonluk bir tiraja sahipti.

bates-motel-motel-room

Lost‘un yapımcılarından Carlton Cuse ve Kerry Ehrin gibi isimlerin yapımcılığında hazırlanan ve Lost dizisinden tanıdık yüzlerin de olduğu dizinin konusundan bahsedecek olursam: Bates_Motel_Teaser_poster

Alfred Hitchcock’un çığır açan filmi “Psycho”dan ilham alınan bu dizi Norman Bates’in annesi Norma ile olan ilişkisinin kurulma yıllarını ve paylaştıkları dünyayı anlatıyor. Bates Motel’de kocasının trajik ölümünden sonra yeni bir başlangıç yapmak isteyen Norma Bates, White Pine Bay’de bir motel satın alır. Norma ve Norman yeni evlerine yerleştikten sonra, kasabanın hiç de göründüğü gibi olmadığını fark ederler. Kasabalılar da onlarla sırlarını paylaşmamaya kararlıdır. Ama Bates’ler hayatta kalmak ve kendi sırlarını korumak için her şeyi yapacaktır.

Pscyho filmine dayalı olarak Twelve and Holding’in yazarı Anthony Cipriano tarafından kaleme alınan dizinin BatesMotelilk bölümü itibariyle bende yarattığı izlenim;

Psycho filmindeki karakterin gençliği ve filmin geçtiği dönemden öncesini konu alan Bates Motel’de her şeyin ucunu açık bırakmışlar yani dizide her şey olabilir.Gerilim ve gizem dolu güzel bir bölüm olan ilk bölümün sonunda da sadece Psycho ‘ya bağlı kalmayacağı, izleyicileri farklı sürprizlerin de beklediğini gösterdi.

Dizi günümüzde geçiyor olsa da 1960’lı yıllarda çekilen Psycho filminin havasını da katmışlar diyebilirim.Zaten çok modern bir atmosferde geçiyor olsaydı bağlantıyı kopartabilirdi film ile.Ayrıca Psycho filmindeki gibi Norman Bates’in annesi ile farklı ilişkisi de diziye yansıtılacak gibi görünüyor.

Şimdi dilerseniz, dizinin tanıtım promosuna bir göz atalım;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6o-dkkYG28E[/youtube]

Siz de dizi veya Psycho filmi hakkında görüşlerinizi yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Banshee
Vikings

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz