Tag Archives: koçluk

Genel

Motivasyon kaybı yaşayan yönetici, ekibinin iş azmini yükseltebilir mi?

Yapılan araştırmalara göre sonbaharın gelmesiyle yaşanan motivasyon düşüklüğü önemli iş kayıplarına neden oluyor. Peki, aynı nedenlerden dolayı çalışma isteği azalan bir yönetici, ekibinin motivasyonunu nasıl arttırır? Bu sorunun yanıtını Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Başkanı Naci Demiral... .

Devamını oku
Genel

Kendi işini kurmak isteyenler için tavsiyeler

Eğer kendinize bir iş kurmak istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, merak etmeyin pek de yalnız sayılmazsınız. Zamanımızın ekonomik gerçekliği, insanlara hayalini kurdukları işin gerçekte var olmadığı ve başkaları için çalıştıkları sürece de asla buna kavuşamayacakları yönünde bir anlayış... .

Devamını oku
Genel

Hayatı sevenleri herkesten farklı kılan 10 şey

İnsanları sahip oldukları şeyler değil, dünyayı ve kendilerini algılama biçimleri mutlu ediyor. Üstelik dünyayı ve kendimizi algılama biçimimizi değiştirmek bütünüyle elimizde. Mutlu insanlar, onları mutlu eden çok özel yeteneklere sahip değiller. Herkesinkinden farklı bir hayat da sürmüyorlar. Çok daha iyi bir işe ya da... .

Devamını oku
Genel

Kurumsal hayatta görünür olmak

Sabahın erken saatlerinde hızlı ve emin adımlarla ofislerine yürüyen çalışan kesimin heybeti, göreni kurumsal hayata imrendirir derecesinde… Deyim yerindeyse takım elbiselerinin içinde jilet gibi görünen erkekler, kalem etekleri ve şifon bluzleri ile göz kamaştıran kadınlar; büyük ofislerin azimli ve başarılı... .

Devamını oku