Bugün sizlere bomba bir diziden bahsetmek istiyorum.IMDB puanı 9.0 olan House of Cards, daha şimdiden 2.sezon onayını almış.Dizi inanılmaz sarıyor ve politikadaki kirli elleri, dönen dolapları, başkan’dan, dış işleri bakanına vb. herkes hakkında bir şeyler içeren bu dizi’nin başrolünde Kevin Spacey olması da ekstra bir değer katıyor.

House of Cards, 90’lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs tarafından yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBC’ye mini dizi olarak uyarlanan “House of Cards”, şimdi Amerikalı yapımcılar tarafından bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarıldı. Son yıllarda “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Social Network” filmleriyle ses getiren David Fincher tarafından yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen dizinin başrollerinde, Fincher’ın filmlerinde de rol alan iki ünlü yıldız yer alıyor. “Seven” filminde birlikte çalıştığı Kevin Spacey ve “The Girl with the Dragon Tattoo” filminde rol alan Robin Wright.

house-of-cards-final-poster

“House of Cards”, Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright tarafından canlandırılan eşi Claire’in de ondan aşağı kalır yanı yok. Francis Underwood’un başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.

Dizi’nin promosunu altta izleyebilirsiniz :

[su_youtube_advanced url=”http://www.youtube.com/watch?v=n6wytrQo-UE” width=”660″ controls=”alt” autoplay=”yes” theme=”light”]http://www.youtube.com/watch?v=n6wytrQo-UE[/su_youtube_advanced]

İzleyenler varsa, yorumlarını alabilirim 🙂

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir