Web

Online itibar yönetiminde blog, size nasıl yardımcı olabilir?

Neden Blog?

Blog, takipçilerin/okuyucuların siz, işiniz veya markanız ile ilgili daha fazla bilgi almaları için mükemmel bir araçtır. Blog paylaşımlarınız ne düşündüğünüzü ifade eder. Şahsınız, işiniz, şirketiniz veya markanız hakkında tüketicilere ulaşmak, bilgilendirme yapmak, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için de bir araç niteliği taşımaktadır.

Olumsuz Dönüşlere Hazır Olun!

Ne olursa olsun, ne kadar mükemmel bir blog ve içeriğiniz olursa olsun mutlaka olumsuz şeyler söyleyecek bir çok kişi var. Blog sayfanız olumsuz geri dönüşleri karşılamanız için en uygun yerdir çünkü kişiler veya müşterileriniz bu kanal aracılığı ile size ulaşarak şikayetlerini direk size iletirler ve siz de çözüm konusunda gereken çalışmaları gerçekleştirerek sonucun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Blogunuzda yönetim size aittir ve gelen tüm tepkileri direk siz karşılarsınız ve ilk önce siz görürsünüz ancak web ortamında farklı kaynaklara yazılacak şikayet ve olumsuz mesajlardan haberiniz olmayabilir veya kişi bilgilerine ulaşamadığınız için direk olarak müdahale etme şansınız olmayabilir.

Anahtar Kelime kullanımı

Blog sitenizde yayınladığınız içeriklerin anahtar kelimeleri standart olmamalıdır, her bir içerik için özgün ve alakalı anahtar kelimeler girmelisiniz. Ayrıca anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçmamalısınız çünkü bu durum sitenizin güvensiz bir profil çizmesine sebep olacaktır.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Blog Yazılarınızı Pazarlamak İçin 20 İpucu!
Yeni Domain Uzantıları Web’in Geleceği Mi?

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz