sürekli diğer radyolar için çalınması gibi bir durum var…

Ben genelde yabancı müzik radyolarını dinlerim sürekli.Bunun en büyük sebebi de sürekli güncel parçaları dinleme gibi bir ortam oluşturması.

Ancak birçok yabancı müzik radyosunun da yaptığı bir şey var ki şu an yine oldu, radyoların birbirine şarkı göndermesi.Yani bazı parçalarda şöyle bir anons geçiyor, “Sıradaki parça diğer radyolara geliyor…”

Bunun en büyük sebeplerinden birisi, bazı parçaların ilk kez belirli bir radyoda çalınıyor olması ve o radyonun, diğer radyolara; bakın siz bu parçayı alamadınız veya çalamıyorsunuz ama bizde var, alın dinleyin demek oluyor sanırsam.

Tamam da, radyolar yayınlarını dinleyici için yapmıyor mu? Sen şimdi sıradaki parça diğer radyolara geliyor deyince dinleyiciyi dışlamıyor musun? Bu parçayı bize değil, diğer radyolara geliyor, dur lan biz de bu arada başka bir şey ile meşgul olalım gibi bir durum yaşanıyor mu bilmem, gerçi böyle bir şey saçmalık olurdu ama ne bileyim.

Dinleyici benim kardeşim, diğer radyolara gönderme yapma, bana çal işte.Zaten seni tercih etmişim ve dinliyorum, diğerlerine göndersen ne olur… Haa müzik yayıncılığı rekabeti sebebiyle laf atmak istiyorsanız, ne bileyim başka türlü yapın veya kendi sektörünüzde iyi olduğunuz yönleriniz ile birbirinize zaten üstünlük sağlıyorsunuz veya sağlarsınız.

Bu da böyle bir konuydu işte, geldi geçti.. geçmeden de paylaşayım dedim…

1 Comment

  1. Meliha Doğu 26 Ekim 2012 at 21:27

    Biz millet olarak ''kıskananlar çatlasın'' misali tavrını çok seviyoruz ve bunu yaparken de komik bir duruma düştüğümüzü ve neler kaybedebileceğimizi düşünemiyoruz…

    Reply

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir