İnternet

WhatApp Web’te Gizlilik Hataları Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde duyurulan WhatApp Web sürümünde gizlilik açığı bulundu. Web sürümü, popüler uygulamayı masaüstü ve mobil cihazlar arasında senkronize etmeyi sağlıyor. Aylık 700 milyondan fazla kullanıcının kullandığı Whapsapp uygulaması için inanılmaz bir rahatlık sağlayan web sürümünün güvenlik açığının olduğunu iddia eden 17 yaşındaki güvenlik blogcusu Indrajeet Bhuyan, bu konuda bir rapor yayınladı.

Raporda belirttiğine göre gizlilik ayarları mobil uygulamada sorunsuz çalışmasına rağmen web tarafında bir takım sorunlar var.Mobil uygulamada gözükmesine izin verilmeyen görsellerin web tarafında görüntülenmesinin mümkün olduğunu belirten Bhuyan, ilgili görsellerin alıcı tarafında bulanık görünmesi lazım ancak web sürümünde resimler bulanık oılmuyor ve gayet net görüntülenebiliyor.

Bu da mobil ve masaüstü uygulamaları arasında sağlıklı senkronizasyon olmadığını gösteriyor. Ayrıca diğer bir açık ise, kısıtlı olan profil fotoğraflarının bile web sürümünde görüntülenebilmesi. Bakalım Whatsapp tarafından konu ile ilgili bir açıklama veya güncelleme gelecek mi…

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Bu yazıyı beğenmeyen…
YouTube Bugün’den İtibaren Tamamen HTML5’e Geçiş Yaptı!

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz