Tam çevrimiçi hizmetler, akıllı telefonlar, tabletler ve PC’ler arasında kusursuz entegrasyon sağlıyor.

ASUS, şirketin geçirdiği dönüşümü göstermek ve ASUS Açık Bulut Bilgisayar Platformu’nu tanıtmak için geçtiğimiz gün, Dünya Mobil Kongresi’nde (WMC) düzenlediği basın toplantısını tekno-illüzyonist Marco Tempest ile açtı.

ASUS Başkanı Jonney Shih, etkinlikte şunları söyledi: “ASUS’ta birkaç yıldır bu heyecan verici fikri kuluçkaya yatırdık. Açık ve dengeli bir yapının, yeni bulut bilişim çağı için en iyi ve nihai çözümü sağlayabileceğine inanıyoruz.”

ASUS’un Açık Bulut Bilişim platformunu tamamlayıcı iki yeni mobil cihaz da tanıtıldı. Fonepad™ 3G ses ve mobil veri ile bir akıllı telefonun tüm özelliklerine ve 7 inç bir tabletin çok yönlülüğünün yanı sıra rekabetçi bir fiyata da sahip bir avuçiçi bilgisayar. PadFone Infinity™ ise pürüzsüz metalik tasarıma ve PadFone™ Infinity İstasyon’a takıldığında 10.1 inç tablete dönüşen 5 inç Full HD ekrana sahip güçlü bir LTE akıllı telefon. PadFone™ Infinity, dört çekirdekli CPU’lu Qualcomm® Snapdragon™ 600 işlemcisi sayesinde çığır açan mobil performans özelliklerine sahip.

Qualcomm Şirketi Başkanı ve CEO’su Paul Jacobs ise sahnede Jonney Shih’e katılarak şunları ifade etti: “Yeni Qualcomm Snapdragon 600 işlemci gibi güçlü bir şeyin yanında, onun güçlü yanlarından fırsatlar çıkarmanın sınırlarını zorlayacak bir ortağımız olsun istedik. ASUS, tüketicilerin teknolojiyle etkileşim yollarında çığır açmış, öncü bir yenilikçi ve PadFone Infinity de bu yeni işlemcinin potansiyelini kullanmak için mükemmel bir cihaz.”

ASUS Açık Bulut Bilişim ile bulut hizmeti daha kişisel oluyor
Çok çeşitli işletim sistemiyle uyumlu olan ASUS Açık Bulut Bilişim (ASUS Open Cloud Computing – AOCC) farklı sağlayıcıların sunduğu bulut depolama alanını birleşik bir sanal serviste topluyor, birden fazla cihazla fotoğraf ve diğer medya dosyalarının paylaşımını çok kolaylaştırıyor ve her tür teknik sorunu çözmek için geniş yelpazede bir çevrimiçi yardım ve sorun giderme araçları sağlıyor. AOCC, bir dizi farklı cihaz aracılığıyla sorunsuz ve basitleştirilmiş bir bulut deneyimi sunmanın yanı sıra dört başka servisin bir kombinasyonunu da sağlıyor: AOCloud, AOLink, AOStream ve AOHelp.

AOCloud hem ASUS’un hem de diğer sağlayıcıların bulut depolama servislerini tek bir sanal serviste, çevrimiçi depolanan dosyalara ulaşmayı çok daha kolaylaştıran tek bir oturum açma işlemiyle birleştiriyor. AOCloud ayrıca ASUS AiCloud ve uyumlu ASUS yönlendiriciler aracılığıyla kişisel bulut depolama alanını da destekliyor; böylece ev ağına bağlı depolama (NAS) alanındaki dosyalara bulutta depolananlar kadar kolayca ulaşılabiliyor.

AOLink cihazlar ve servisler arasında ses, video ve görüntü aktarmak için AOCloud ile sorunsuzca çalışıyor. AOStream bağlantılı cihazlar arasına ışık hızında bölgesel senkronizasyon ve istenen bulut depolama alanına sınırsız yükleme ile fotoğraflar ve web sayfaları için kişisel bir günlük.

AOHelp sık rastlanan bilgisayar problemlerini çözme sıkıntısını ortadan kaldıran bir sorun giderme araç takımı. Otomatik optimizasyonu, kontrol yazılımı ve ASUS teknik destek temsilcilerinin uzaktan uygulamalı ve ‘pratik’ güvenlik desteği bu servisin özelliklerinden.

PadFone™ Infinity – gelecek neslin ikisi-bir-arada mobil esnekliği
Roketlerde kullanılan alüminyumdan üretilen ince yekpare tasarımıyla ASUS PadFone™ Infinity hem güzel hem de sağlam. 64GB depolama, rahat ve tepkisel bir üstün Android deneyimi için sınıfının lideri dört-çekirdek CPU’lu Qualcomm® Snapdragon™ 600 işlemciyi tamamlıyor. Bunun yanı sıra LTE ve DC-HSPA+ süper hızlı internet taraması ve indirme yapmayı garanti ediyor.

ASUS PadFone™ Infinity, deklanşör gecikmesi olmadan muhteşem detaylara sahip görüntüler çekmeye imkan tanıyan bir f/2.0 beş-elemanlı yüksek performanslı bir 13 megapiksel kameraya sahip. Özel bir görüntü sinyal-işlemcisi, düşük ışık görüntülerin kalitesini artırıyor ve PadFone™ Infinity’nin saniyede sekiz kare olacak şekilde art arda 100 fotoğraf çekmesini ve eşzamanlı olarak 1080p tam HD video kaydetmesini sağlıyor.

ASUS PadFone™’un eşsiz ikisi-bir-arada yapısı, akıllı telefon ile tablet arasında veri senkronizasyonu yapma zahmetini ortadan kaldırıyor. Yuvaya yerleştirilir yerleştirilmez, PadFone™’deki veriler ve ayarlar anında PadFone™ Infinity İstasyon’a geçiyor ve çalışan uygulamalar, daha büyük ekrana uyum sağlayacak şekilde yeniden formatlanıyor. İki cihaz arasında tek bir veri planı paylaşılabildiğinden, mobil veri faturaları da azalıyor.

PadFone™ Infinity 19 saate kadar 3G konuşma süresine sahip; bu süre PadFone™ Infinity İstasyon yuvasına takılı olduğunda 40 saate kadar çıkıyor.

Fonepad™ – akıllı telefon özellikleri ile tabletin esnekliği bir arada
ASUS Fonepad™ hem bir akıllı telefonun sesli iletişim özelliklerini hem de bir tabletin karşılayabileceği eğlence fırsatlarını önemseyen, ama sadece bir cihaz taşımanın rahatlığını tercih eden insanlar için ideal. Fonepad™ 340 gr ağırlığı ve 10.4 mm’lik ince profiliyle tek elde rahatça taşınabilen, metalik tasarımlı şık ve kompakt bir tablet. Tam Android uyumlu, en yeni Intel® Atom™ Z2420 işlemcili Fonepad™ donanımı yükseltilmiş 1080p Full HD video deşifreleme ve dokuz saate kadar pil ömrüyle mükemmel bir performans ve enerji verimliliği dengesine sahip.

HSPA+ mobil veri ile dahili 3G, ASUS Fonepad™’in kusursuz bir internet taraması hızlı indirme yapmak için hep-bağlantılı bir mobil cihaz olduğu anlamına geliyor. Tam 3G telefon desteği sayesinde, Fonepad™ ayrıca gürültü-giderici dahili dijital mikrofon veya tercihen bir Bluetooth kulaklık ile sesli görüşmeler için de kullanılabiliyor. Ödenecek tek mobil veri faturası, ücretleri ayrı bir akıllı telefon ile 3G tablete sahip olanlardan çok daha aşağıda tutuyor.

Fonepad™ 8GB ve 16GB kapasitelerde mevcut bulunuyor ve fazladan depolama alanı için 32GB’a kadar SD kart yuvası var. Bütün modellerde, rahat görüntülü sohbet için 1.2-megapiksel bir kamera ile 720p HD video kaydı yapan, tercihi bir 3-megapiksel arka oto-fokus kamerası bulunuyor. Waves’in MaxxAudio 3’ü gibi profesyonel ses işleme araçları kullanan ASUS SonicMaster, hem net hem de çok yönlü ses kalitesini garantiliyor.

MWC’de tanıtılan diğer ürünler arasında PadFone 2 Android akıllı telefon ve tablet kombinasyonundan oluşan cihaz, MeMO Pad Akıllı 7-inç Android tablet, ASUS Transformer AiO ve iki yeni 10.1 inç Windows 8 tablet (VivoTab Smart ve VivoTab Smart LTE) bulunuyor.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir