Android 4.4. güncellemesiyle birlikte, ASUS’un 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip olan yeni ZenFone serisi Do Not Distub (Rahatsız Etmeyin) modu, videolar için filtre efektleri gibi yeni özelliklere sahip oldu.

ZenFone üst sınıf akıllı telefon serisi ZenFone için Android 4.4 KitKat güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte ASUS ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6, basitleştirilmiş menüler, cihazın rengiyle uyumlu harika temalar ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran akıllı “What’s Next” özelliği gibi yeniliklerinin yanı sıra Android 4.4 KitKat güncellemesinin getirdiği yenilikleri de kullanıcısına sunacak.

Please note that this update will use FOTA (Firmware Over-The-Air).

ZenUI güncellemelerinden öne çıkanlar:

 1. Android 4.4 KitKat güncellemesi
 2. Videolar için filtre efektleri
 3. SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama. Sistem arama üzerinden doğru telefon numarasını otomatik olarak seçecek
 4. İki SIM kart ile çift tam bekleme (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerli)
 5. Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

Sistem güncellemesi:

 • Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu
 • Quick Tool Box içerisinde kişiselleştirme uygulamaları
 • Genişletilmiş Easy Mode:
 1. Kontaklar, Arama Kaydı, Arayıcı ve Mesajlaşma uygulamaları Easy Mode’da geliştirilmiş okunabilirliğe uygun hale getirildi
 2. VIP kontaklardan gelen cevapsız çağrılar, okunmamış e-postalar ve okunmamış mesajlar artık görüntülenebiliyor
 3. Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu
 4. SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama. Sistem arama üzerinden doğru telefon numarasını otomatik olarak seçecek (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerlidir)
 5. İki SIM kartı ile çift tam bekleme (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerlidir)
 6. El titremesi tespit edildiğinde otomatik olarak Görüntü Sabitleyiciyi etkin hale getirme seçeneği
 7. Videolar için filtre efektleri
 8. Telefon ve tabletlerdeki manzara modunda zenginleştirilmiş görüntüleme
 9. MicroFilm özelliği eklendi
 10. Veri Aktarımı – Farklı mobil cihazlardan Zen cihazlara kullanıcı verilerinin kolayca aktarılabilmesi için veri taşıma asistanı
 11. Omlet Chat: “Bbbler Actors” emotikonları eklendi
 12. PC Link ve Remote Link eklendi
 13. Yerel radyo istasyonlarını otomatik arama, manüel frekans girişi, RDS Program Servisi ve Radyo Metni için destek eklendi
 14. 24 saat formatı desteği
 15. Kullanıcıya göre ayarlanabilen widget şeffaflığı
 16. Dokunarak kartlar arasında değişim yapma
 17. What’s Next bildirimlerine Hızlı Eylem Butonu eklendi
 • Genişletilmiş ASUS ZenUI Başlatıcı:

Telefon ve Mesajlaşma

 • Yeni İşlevler:
 • Mesajlaşmada VIP desteği eklendi

Kamera ve Fotoğraf düzenleme

 • Yeni İşlevler:
 • ASUS Gallery’de iyileştirmeler
 • Video rotasyon işlevi eklendi

Uygulamalar

 • Yeni işlevler:
 • FM Radyo:

What’s Next

 • Yeni İşlevler:

Önemli bilgiler:

 1. Android 4.4 güncellemesinin yapılmasının ardından sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınızı ASUS uygulamalarına bağlayan servisler kaldırılacak ve yerlerine merkezi ASUS ZenUI Servisi eklenecektir. Güncelleme sonrasında ASUS ZenUI Servisi’nin, sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınıza ASUS Gallery, ASUS Music, ASUS File Manager, ASUS Contacts ve ASUS Calendar’a entegrasyon amacıyla erişmesi için izniniz istenecektir.
  1. Güncellemenin ardından ASUS Gallery Albüm modundayken lütfen yüz algılama ve sıralama ayarlarınızı kontrol edin. Her ikisi de fabrika ayarlarına döndürülmüş olacaklardır.
  2. Bu güncelleme verilerinizi silmeyecektir ancak yine de güncellemeden önce verilerinizi yedeklemeniz önerilir.
  3. Yüksek boyutu nedeniyle güncellemeyi Wi-Fi bağlantı üzerinden indirmeniz önerilir.
  4. Güncelleme ile ilgili her türlü sorunuz için:
   http://www.asus.com/support/Service-Center-All-Countries/

ZenFone 4 – Hareketli bir yaşam tarzı için ince, hafif ve güçlü

ZenFone 4, geniş 4 inç büyüklüğündeki ekranı, Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip güçlü 1.2 GHz Intel® Atom™ Z2520 işlemcisi ile mükemmel bir işlem gücü sunuyor.

ZenFone 4, 5.0 MP çözünürlükte olan arka kamerası dahil toplamda iki kamerasıyla gündelik fotoğraflarınız için harika sonuçlar sunuyor. İnce, şık ve sadece 120 gramlık tasarımını beş çarpıcı renk seçeneğiyle birleştiren ZenFone 4, mobil yaşam tarzına tam uyumlu bir akıllı telefon arayan gençler için harika bir seçim olarak öne çıkıyor.

ZenFone 5 – Geniş HD ekran ve yüksek mobiliteye sahip tasarım

ZenFone 5, 1280 x 720 piksel HD çözünürlüğe sahip 5 inç’lik geniş IPS HD ekrana ve en ince bölgesinde sadece 5,5 mm kalınlığa ulaşan çarpıcı tasarıma sahip.

ASUS’a özgü PenTouch ve GloveTouch teknolojileri sayesinde ZenFone 5, artırılmış ekran hassasiyeti sunuyor büyük sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Sunulan yenilikçi teknolojilerle akıllı telefonunuzu herhangi bir kalemle veya eldiven kullanırken bile kontrol edebilirsiniz.

ZenFone 5, hızlı ve düşük enerji tüketimli 1.6 GHz hızındaki, Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip Intel Atom Z2560 işlemci ve 8 MP’lik, görüntü sabitleme teknolojisine sahip PixelMaster kamerayla sunuluyor. ZenFone 5, arka aydınlatmalı (BSI) sensör ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip f/2.0 lens sayesinde kamerasıyla öne çıkmaya çalışan birçok modeli geride bırakan bir dijital kamera performansı sunarken, kendi portrelerinizi çekmeniz için 2.0 MP’lik keskin bir ön kameraya da sahip. ZenFone 5, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı, Mor ve Şampanya Sarısı olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

ZenFone 6 – Harika 6 inç HD ekranda üretkenlik ve eğlencenin birleşimi

ZenFone 6, kullanıcılara detaylı görüntüler sunan, 178 derece görüş açılı 5 inç’lik bir IPS HD ekrana sahip. ZenFone 5’te olduğu gibi desteklediği GloveTouch ve PenTouch teknolojileri sayesinde herhangi bir kalemle veya eldivenle de kullanılabilen ZenFone 6, gücünü 1.6 GHz hızda çalışan Intel Atom Z2560 işlemciden alıyor. 5 inç’lik geniş ekranın ASUS SonicMaster ses teknolojisi ile desteklendiği ZenFone 6, kulaklıkla film izlerken veya oyun oynarken çok daha çarpıcı bir deneyim sunan sanal çevresel ses teknolojisini de destekliyor.

ASUS’a özgü PixelMaster teknolojisiyle desteklenen 13.0 MP’lik ana kamera ve yüksek çözünürlüklü kendi portreleriniz ve video görüşmeler için 2.0 MP’lik ön kameranın da bulunduğu ZenFone 6, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir