Teknoloji

ASUS ZenFone’a prestijli Red Dot Ödülleri’nden tasarım ödülü

ASUS, 4 ila 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip yeni ZenFone serisiyle 2014 Red Dot Tasarım Ödülleri’nde Mobil Telefon kategorisinde ödülünün sahibi oldu.

ASUS’un kullanım kolaylığı, şıklığı ve işlevselliğiyle öne çıkan ZenFone ailesinin mükemmel tasarımı Red Dot Tasarım Ödülleri tarafından onaylandı. Ödüllü ZenFone modelleri bu yaz başında Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de satışa sunulacak!

ASUS, 4 ila 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip yeni ZenFone serisiyle 2014 Red Dot Tasarım Ödülleri’nde Mobil Telefon kategorisinde ödülünün sahibi oldu. Sektöründe lider firmaların ürün tasarımlarının ödüllendirildiği ve bu yıl 53 ülkeden 4.815 katılımın gerçekleştiği uluslararası kabul gören Red Dot Tasarım Ödülleri’nde bu yıl da tasarımlarıyla fark yaratan ürünler belirlendi. Ürünleri inovasyon, işlevsellik ve ergonomi gibi birçok kriter bazında değerlendiren ve dünya çapında isim yapmış 40 tasarım uzmanından oluşan 2014 Red Dot Ödülleri Jürisi ise, ödüllerin tarihindeki gelmiş geçmiş en büyük jüri olma özelliğini taşıyor.

Çarpıcı tasarım & Yüksek işlevsellik
ASUS ZenFone Serisi, 4 ila 6 inç arasında değişen ekran boyutları ve çarpıcı renk seçenekleriyle sunuluyor. Corning® Gorilla® Glass 3 ile çizilmelere ve darbelere üst seviyede dayanıklılık gösteren ZenFone’un ön yüzü, ASUS’un çoğu ürününde kullandığı bir tasarım detayı olan eşmerkezli dairesel formda fırçalanmış metal alt çerçeveye sahip. Hafiflikte iddialı ZenFone Serisinin tüm üyeleri, stil sahibi mat siyahtan canlı vişne kırmızısı ve güneş sarısı gibi canlı renklere uzanan geniş bir renk yelpazesine sahip değiştirilebilir kapaklarıyla kullanıcılara kişiselleştirilmiş ve stillerini yansıtan bir mobil deneyim sunuyor.

ZenFone ailesi, özgürlük, ifade ve bağlantı tasarım temelleri üzerinde geliştirilen ASUS’a özgü yeni mobil kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. Çekicilik ve etkinlik kavramları doğrultusunda geliştirilen yeni bir görsel tasarıma sahip olan ZenUI, modern ve sade ikonlar, cihazla uyum sağlayan canlı renklerde temalar, animasyonlar ile zil ve uyarı seslerinin yanı sıra cihaz ekranındaki bilgilerin kolayca okunabileceği düzenli ve temiz bir arayüz sunuyor.

ASUS ZenUI, What’s Next ve Do It Later gibi birçok özel yazılımla kullanıcıların bilgiyi daha iyi yönetmesini sağlayarak verimliliklerini artırıyor. Ayrıca görüşme kayıtlarını düzenlemeye yarayan e-posta gruplama ve internet tarayıcının göz yorulmasını azaltan Smart Reader Modu gibi gelişmiş Android uygulamaları da kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. ASUS ZenUI, Omlet Open Messaging Platform üzerindeki Omlet Chat ile kullanıcılara cihazları ne olursa olsun tüm içerikleri hemen herkesle kolayca paylaşmalarına imkan veren ücretiz mesajlaşmayı da destekliyor.

Red Dot Tasarım Ödülü hakkında
Red Dot Tasarım Ödülü, belirli kategorilerde ürünleri tasarım bazında değerlendiren ve uluslararası kabul gören bir kalite belgesidir. Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından verilen ödül, IDEA Ödülü, iF Ürün Tasarım Ödülü ve Good Design Ödülü gibi en büyük 4 uluslararası tasarım ödülünden biridir. Red Dot Tasarım Ödülü adayları ürünler, uluslararası tasarım uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından inovasyon seviyesi, işlevsellik, formal kalite, ergonomi, sağlamlık, sembolik ve duygusal etki, ürün yapısı, kendini belli eden kalite ve ekolojik uyumluluk gibi kriterlere göre değerlendiriliyor.

ASUS ZenFone modelleri yaz başında Avrupa ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulacak.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Data Center Türkiye Konferansı (DCT 2013) sektör ilgilisini konuk etmeye hazırlanıyor
Asus ZenFone’un pil ömrünü daha da uzatacak 8 tüyo

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz