2 gün önce, yeni dizi arayışı esnasında bulduğum bir dizi, Banshee

imdb değerlendirmesi 8.2 olan ve bana 2 günde 8 bölümünü birden izlettiren dizinin konu akışı oldukça hızlı.Yani benzeri dizilerde 1 sezona yayılan gelişmeleri 3-5 bölümde izleyebiliyorsunuz.Gizem, suç tarzı bir dizi olan Banshee’nin müzikleri de ayrı bir harika.2.sezon onayını daha şimdiden almış olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.Şimdi dizinin konusuna geçeyim:

Bir zamanlar ülkenin en ünlüleri arasında yer alan bir mücevher hırsızı (Anthony Starr) hapishaneden yeni çıkmıştır. Yeraltı dünyasından bir arkadaşının yardımıyla, hapishaneye düşmesine neden olan soygundan kazandıklarına sahip olan eski ortağının (Ivana Miličević) peşine düşer. Ama aradan 15 yıl geçmiştir ve Anna olarak tanıdığı kadın artık Carrie ismini kullanan saygın bir emlakçıdır. Kadın Bölge Başsavcısı ile evlidir ve iki çocuğu vardır. Peki ya soygundaki pırlantalara ne oldu?

Bu sırada, bizim mücevher hırsızımız kasabaya yeni Şerif ile aynı anda gelir ama birkaç olaydan sonra kahramanımız Şerif Lucas Hood kılığına girer ve kasabaya kendisini öyle tanıtır. Banshee korkunç derecede kanunsuz bir kasabadır. Hood da hemen bu durumu benimser ve bölgenin mafya babasına karşı doldurulur. Ancak bir yerlerde Bay Tavşan ismiyle tanınan bir patron daha vardır. Bu adam da on beş sene önce pırlantalarını çalan ikiliyi aramaktadır (Carrie ve Lucas).

Methodic Doubt tarafından özel olarak hazırlanan giriş müziği ve görüntülerin de dizi hakkında bir izlenim yaratması açısından alttaki 1 dakikalık giriş videosunu izleyebilirsiniz:

[su_youtube_advanced url=”http://www.youtube.com/watch?v=VGWEiNNGR3Y” width=”660″ controls=”alt” theme=”light”][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VGWEiNNGR3Y[/youtube][/su_youtube_advanced]

Ayrıca dizinin trailer’ını da izleyebilmeniz için alta ekliyorum;

[su_youtube_advanced url=”http://www.youtube.com/watch?v=ihvSfgeU1LI” width=”660″ controls=”alt” theme=”light”][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ihvSfgeU1LI[/youtube][/su_youtube_advanced]

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir