Dizi

The Following

The Following, 1 gün önce bahsettiğim Banshee ‘nin ilk 8 bölümünü kısa süre içerisinde izlemem ile sonrası, yeni bölüm beklerken arayışa geçtiğim sırada izlemeye başladığım bir dizi.

Yine Suç ve Gizem tarzına sahip bir dizi olan The Following, IMDB‘de 8.2 puana sahip (ben bu yazıyı yazarken: 8.1 olarak güncellendi).22 Ocak 2013 salı günü yayına başlayan dizinin,  şu an yayınlanmış olan 7 bölümü bulunuyor.Benim kişisel olarak şu an 10 üzerinden 7,5 – 8 puan ile değerlendirebileceğim dizinin gidişatına göre fikrimin değişip değişmeyeceği konusunda bir şey söyleyemem.Şu an henüz 3 bölüm izlemiş biri olarak, dizinin ilk bölümlerinde merak uyandırıcı ve akıcı bir gidişatının olduğunu söyleyebilirim.Bir seri katilin kurduğu inanılmaz bir iletişim ağı (bir nevi tarikat da diyebiliriz) ve bu ağda tüm seri katillerin bir araya gelerek ona hizmet etmesi… Ayrıca başrolde Kevin Bacon ‘un olması da benim ilgimi çeken önemli etkenlerden biri oldu.

Şimdi dizinin konusuna geçelim;

Ünlü seri katil JOE CARROLL (James Purefoy) ölüm hücresinden kaçar ve yeni bir çılgınlığa soyunur. Bunun üzerine FBI, eski ajan RYAN HARDY’i (Kevin Bacon) davaya danışmanlık yapması için departmana geri çağırır. Artık göz önünde olmayan Hardy, edebiyat öğretmenliği yaptığı Virginia Üniversitesi’nin kampüsünde 14 kız öğrenciyi öldüren Carroll’ın dokuz yıl önce yakalanıp hapse atılmasından sorumludur. Hardy, Carroll’la ilgili her şeyi bilmektedir. Belki psikolojik ve entelektüel anlamda tek dengidir. Ancak yıllar önce Carroll davasını çözen Ryan Hardy artık farklı bir adamdır.

Bu seri katili yakalamak için harcadığı süre boyunca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralanmış olan Hardy sahadan ayrılalı uzun zaman olmuştur. Bu soruşturma Hardy’nin kurtuluşudur, harekete geçme çağrısıdır.

Altta dizinin promosunu izleyebilirsiniz :

[su_youtube_advanced url=”http://www.youtube.com/watch?v=aVo4ScnoI64″ width=”660″ controls=”alt” autoplay=”yes” theme=”light”]http://www.youtube.com/watch?v=n6wytrQo-UE[/su_youtube_advanced]

Sizlerin de dizi ile ilgili değerlendirme ve görüşleri varsa, yorum olarak yazabilir, paylaşabilirsiniz.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Bates Motel
Arrow

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz