veya paylaşmayan şöyledir böyledir diye yazarlar hep o dini ve milli duyguların hassas olduğu günlerde, Facebook ‘ta yaptıkları paylaşımlarda…

Peki bundan sonra ne oluyor biliyor musunuz?

Hatta bu saçmalığı bir adım daha ileri götüren tipler var, “Allah ‘ı seviyorsan Beğen” , “Sevmiyorsan Paylaş” da, en uç örneklerden birisi.Yani çakal kişilik, her türlü sizden katılım almayı hedefliyor.Lan oraya fikrimi belirtince ne olacak?

Baktığımda yüzlerce, binlerce beğeni ve yorum görüyorum her seferinde bu paylaşımlarda. O zaman, “haydi şunu düşünen veya şunu destekleyen 1.000.000 kişi arıyoruz” başlıklı paylaşımlarda 1.000.000 kişi olunca ülkede bir değişim mi oluyor o konuda? Neden 500.000 kişi değil de, 1.000.000 kişi, arıyorsun kardeş? Haa bak bir de hedef vermişler size, 1.000.000 ‘unuz da üye olun da ederi artsın sayfanın.Üzerinizden, yattığım yerden kaldırayım paramı…

Eee siz bunları beğenince veya paylaşınca ne oluyor? O konuda yapıcı bir çözüm ortaya konuluyor mu? Çözülüyor mu? HAYIR!

Facebook ‘taki benzer çöp içeriklere katkıda bulunuyorsunuz.

Ayrıca ne oluyor biliyor musunuz, gündemdeki hassas konular üzerinden prim yapmaya çalışan bu kişilikler, sizin duygularınızı sömürüyor ve üzerinizden para kazanıyor.Sizin o dur lan ben de beğeneyim de herkes görsün benim fikrimi veya herneyse işte düşüncesiyle beğendiğiniz veya paylaştığınız içerikler ile adamlar tonla abonesi ve beğenisi olan sayfalara sahip olarak, webmaster forumlarında yarım saatlik reklamı 10 TL ve üstü gibi rakamlara satıyorlar.

İnsani ve Dini duygularınızın sömürülmesine, üzerinden para kazanılmasına izin vermeyin! Bir probleme çözüm getiremedikten sonra veya aracı olamadıktan sonra hiçbir anlamı olmayan bu saçma şeyler ile uğraşmayın.

Ha bir de, bu yazıyı beğenmeyen ve facebook ‘ta paylaşmayan… (lan bana ne.Paylaşmazsan paylaşma, beğenmezsen beğenme, gereksiz yere kimseye prim verme)

Takarsanız…

 

2 Comments

  1. aşkın 18 Ekim 2012 at 21:46

    haha çok beğendim

    Reply
  2. Meliha Doğu 19 Ekim 2012 at 15:40

    E, çok doğru, ama ne yapalım biz sürü mantığı ile hareket etmeyi seviyoruz… Var mı diyeceğin? Ben de onlardanım…:))

    Reply

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir