Teknoloji

Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon Kümesi ”Rekabet İçerisinde İşbirliği” hedefi ile çalışmalarına başladı

Bilkent Cyberpark bünyesinde kurulan Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi çalışmalarına başlayarak, Türk sanayisinin özellikle ihracat anlamında rekabet gücünü ve verimliliğini arttırmaya yönelen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi destek programına dahil oldu.

Yaşadığımız çağın getirdiği hızlı gelişim ve değişimi yakalamak ve uluslararası rekabetin geliştirilmesini sağlamak amacıyla T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından başlatılan UR-GE teşvik programından Bilkent Cyberpark’ın kurduğu Bilişim ve Telekomünikasyon Kümesi de yararlanacak. Küme anlayışıyla bir araya gelen ve Bilkent Cyberpark’te yer alan 27 firma üç yıl boyunca ihtiyaç analizi, eğitim ve danışmanlık, yurtdışı pazarlama programı ve alım heyeti gibi çalışmalar için program kapsamında destek görecek.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca desteklenen kümelenmeler arasında en büyükler sıralamasında üstlerde yer alacak Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesinin açılış ve bilgilendirme toplantısı Bilkent Cyberpark konferans salonunda yapıldı. Cyberpark yönetimi, programa katılan firmaların temsilcileri, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Emrah Sazak’ın katıldığı toplantıda programın detayları hakkında bilgi verildikten sonra, süreçler üzerine bilgilendirme yapıldı.

Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon Kümesi’nin hedeflerinin paylaşıldığı toplantıda Cyberpark Yönetim Şirketi yetkilileri, kendi ayakları üzerinde durabilen, sektörde söz sahibi olgun bir küme kurmak üzere yola çıktıklarını ve Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan teşviğin çok ciddi bir destek olacağını ifade ettiler. Katılımcı firmaların soruları ile devam eden toplantı, başarılı bir küme için anahtar olan küme üyesi firma motivasyonunun ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne serdi.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Akıllı telefon işlemcileri için daha fazla çekirdek yerine, kaliteli çekirdek!
Cep telefonunun hayatımızdaki yeri

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz