Dün akşam Trump Towers Cinemaximum’da izlediğim Dev Avcısı Jack filmi, aslında pek ilgi göstermediğin fantastik filmlere ilk adım gibi bir şey oldu.Genel olarak konusunun masallara dayandığı veya gidişatı ile sonucunun az çok belli olduğu filmlere çok ilgi göstermeme sebebim, bir yenilik olmaması veya bir sürpriz olmaması.Ama dün bunu bir seferliğine yenerek meleğim ile gittim ve açıkçası sıkılmadan izledim.

Film genel olarak izlenmeye değer, tabii ki mükemmel demiyorum ancak eğlenceli zaman geçirmen için değerlendirilebilir.3 boyutlu izlediğimiz film 114 dakika sürüyor (1 saat 54 dakika).Konusuna yer vermek gerekirse;

Güzel prenses Isabella korkunç Devler tarafından kaçırılınca Kral McShane, en iyi şövalyelerine kızını geri getirme emri verir. Genç bir çiftlik işçisi olan Jack ise bu ekibe katılmaya gönüllü olur. Devler ile insanların dünyası arasında sihirli fasulye sırığı ile yeniden bir geçit oluşmuştur ve insan kanına aç devler için bu bulunmaz bir nimettir. Zamanında kaybettikleri bu toprakları yeniden kazanmak isteyen devlerin vahşetini durdurmak içinsei Jack elinden gelen her şeyi yapmak zorundadır. Artık insanlığın geleceğinin kurtuluşu, tüm korkularına rağmen cesur bir savaşçı olmak zorunda olan Jack’in omuzlarındadır.
‘Olağan Şüpheliler’, ‘X-Men’ ve Valkyrie gibi filmlere imza atan Bryan Singer tarafından yönetilen filmin başrollerinde Ewan McGregor, Nicholas Hoult ve Stanley Tucci yer alıyor.

Görsel efektleri ve genel akışı açısından dikkat çeken filmin yönetmeni; Olağan Şüpheliler, X-Men ve Süpermen Dönüyor gibi filmlere imza atmış, dikkat çekici bir kariyere sahip olan Bryan Singer.

Filmin fragmanını altta izleyebilirsiniz.Fizlmi izleyenler varsa yorum ve elektirilerini de alta yazabilirler 🙂

[su_youtube_advanced url=”http://www.youtube.com/watch?v=ng9rjC8MOgU” width=”660″ controls=”alt” theme=”light”][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ng9rjC8MOgU[/youtube][/su_youtube_advanced]

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir