Dizi

Hannibal – Bir katilin efsanesi, yeniden doğuyor!

Hannibal’ı duymayan yoktur veya çok azdır diye düşünüyorum.Sinema tarihinin en etkileyici karakterlerinden biri olan Hannibal, ilk defa bir televizyon dizisi olarak karşımıza çıkıyor.4 Nisan 2013’te ilk bölümü yayınlanan Hannibal’ın IMDB puanı 8,5 ve henüz 2 bölümü yayınlanan diziye yoğun bir ilgi var.

Aylar öncesinden başlayan meraklı bekleyiş, diziye katılan oyuncular ve yayınlanan fragmanlar ile tavan yapmıştı.Öncelikle o oyuncuları ve karakter isimlerini kısaca sıralamak istiyorum;hannibal-poster

 • Mads Mikkelsen – Dr.Hannibal Lecter
 • Hugh Dancy – Özel Ajan Will Graham
 • Laurence Fishburne – Ajan Jack Crawford
 • Caroline Dhavernas – Dr.Alana Bloom
 • Hettienne Park – Beverly Katz
 • Scott Thompson – Jimmy Price
 • Aaron Abrams – Brian Zeller

Örneğin, Laurence Fishburne’u, Matrix filminden hatırlarsınız.Casino Royal filminin kötü adamı rolünden hatırlayacağınız Mads Mikkelsen, canlandırdığı Dr.Hannibal Lecter karakterine harika uyan ve muhteşem performans sergileyen başarılı bir oyuncu.Başlı başına dizinin kadrosu bile ilgi çekmeye yetiyor.Üzerine bir de dizinin muhteşem kurgusu da eklenince, her bölümünü dikkatle ve ilgiyle izleyeceğiniz, bitmesini istemeyeceğiniz bir dizi ortaya çıkmış.

Dizinin konusundan bahsedecek olursam;

En etkileyici edebi karakterlerden biri ilk defa televizyon dizisine uyarlanıyor: eski psikiyatrist yeni seri katil Dr. Hannibal Lecter. Thomas Harris’in klasik romanlarından uyarlanan ve Bryan Fuller (“Pushing Daisies,” “Heroes”) tarafından yaratılan bu yeni dizide, inanılmaz hikayenin nerede başladığını görüyoruz.

Will Graham (Hugh Dancy, “The Big C”) FBI ile birlikte bir seri katilin peşinde olan yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanıdır. Graham’in kendine özgü düşünme tarzı ona herkesle -psikopatlarla bile- empati kurma yeteneği vermiştir. Onları farklı kılanın ne olduğunu her zaman bilir. Ancak yakalamaya çalıştığı son katilin zihni Will için bile oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ülkenin ileri gelen psikiyatrlarından biri olan Dr. Lecter’dan yardım ister. Dahi doktorun uzmanlığıyla silahlanan Will ve Hannibal (katil olduğunu sadece izleyici bilmektedir) mükemmel bir ortaklık oluştururlar. Hatta ikilinin yakalayamayacağı bir katil olmadığı düşünülür. Ama Will gerçeği öğrenirse…

Altta, Türkçe altyazılı tanıtım trailer’ini izleyebilirsiniz.Sadece trailer bile dizi içeriği hakkında size fikir vermeye yetecektir diye düşünüyorum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HaGIW_uFXd8[/youtube]

Dizi hakkında görüşlerinizi, alt kısımdan yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Arrow
Yalan Dünya
1 Yorum Mevcut
 • Meliha Doğu Nis 16,2013 at 10:59

  ''Hayal gücümü ödünç vererek'' bu diziyi seyretmek isterdim… Çünkü ancak o zaman sakin sakin seyredebilme, hatta seyrederken birşeyler atıştırma modunda olabilirdim :))
  Ürpertici, ama merak uyandırıcı, güzel bir çalışmaya benziyor…

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz