Web

Hata Sayfası Sanatı; 5 Yaratıcı 404 Hata Sayfası Tasarımı

Web sitelerinde zaman zaman karşımıza çıkabilen 404 hata sayfaları sinir bozucu olabilir. Aradığınız içeriğin artık olmadığını veya adresin hatalı olduğunu gösteren bu hata, aradığımızı bulamadığımız için moral bozucu olabilir. Ancak artık yaratıcı 404 hata sayfaları ile birlikte, aradığınız sayfaya ulaşamasanız dahi, karşınıza çıkacak olan 404 sayfası ilginizi çekebilir.

Günümüzde 404 hata sayfaları yaratıcı ve dikkat çekici olarak tasarlanmaya başladı. Aradığı sayfaya ulaşamayan kullanıcılara beklenmedik bir sürpriz gibi karşılarına çıkan bu hata sayfaları işlevsel ve esnek yapıda olabiliyorlar.

Örneğin, tasarımı ile dikkat çeken bir hata sayfasına koyacağınız arama kutusu sayesinde içeriğe ulaşamamış olan kullanıcının web sitenizde arama yaparak diğer içeriklere ulaşmasını saylayabilirsiniz.

Altta en yaratıcı 12 404 hata sayfasını sizlerle paylaşıyoruz, sizce nasıllar?

magnt

Magnt sitesinin 404 hata safa tasarımı, sade ve çekici bir tasarıma sahip.

worrydream

Worrydream klasik, sade ve özgün bir hava kattığı 404 hata sayfası tasarımı ile dikkat çekiyor ve beğeni kazanıyor.

huwshimi

Ninjaların tema olarak işlendiği web sitesinde hazırlanan bu hata sayfası, çerçeveleme, teknik ve renk kullanımı açısından başarılı bir tasarım olarak öne çıkıyor.

audiko

Audiko, hazırladığı 404 hata sayfasına yerleştirdiği arama kutusu ile,kullanıcıların site içerisinde arama yapmasına olanak tanıyor. Oldukça renkli ve eğlenceli bir tasarımı olan hata sayfası çok başarılı.

bluefountain

Pac-Man temasının işlendiği bu hata sayfası tasarımı, hatalı sayfa ile karşılaşanlara oyun oynatarak zaman öldürmelerine olanak tanıyor.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Web sitenize dönüşümü arttıracak ipuçları
Bir Web Sitesi Sahibi Olmanız için İlham Verici 10 İpucu

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz