İçerik pazarlama, özellikle marka bilincini arttırmak isteyen büyük işletmelerin en etkili araçlarından biridir. Google ve diğer arama motorları algoritmalarını güncelledikçe, işletmelerin de içerik pazarlama tarafında bu hızlı değişime ayak uydurmaları gerekmektedir. Günümüzde artan rekabet ortamında içerik pazarlaması konusunda yeterli çalışmaları yaptığınızdan emin misiniz?

Bu noktada, içerik pazarlama stratejilerinizde size yardımcı olabilecek bazı anahtar konulardan bahsetmek istiyorum;

İçerik Kalitesi ve Miktarı

Birincisi ve en önemlisi her zaman kaliteli içeriktir. Girişimciler ve şirketler için standart içerikleri kullanmak yeterli olabiliyordu ancak günümüzde bu durum faydadan çok zarar veriyor. Çünkü Google, özgün ve kaliteli içerik arıyor ve algoritmaları da sizi buna göre değerlendirerek sıralamanıza etki ediyor. Ayrıca içerik pazarlamada amaç, kişilerin okumasını ve ilgi göstermesini istediğiniz içerikler oluşturmaktır. Bu, aynı zamanda onların tekrar geri gelmelerini de sağlayacaktır.

Veri Analizi Pazarlama Çalışmalarınızın Başarısını Arttırır

İçerik pazarlama stratejisi geliştirmek için verilerin kazandıracağı ivmeyi göz ardı etmeyin. Günümüzde çeşitli veri analiz araçları ve yöntemleri bulunmakta ve bu verileri doğru ve detaylı bir şekilde analiz etmenize yardımcı olabilecek servisler de sunulmakta. Bu sayede ziyaretçileriniz ile ilgili verileri detaylıca analiz ederek, ilgi alanları, ziyaret saatleri, alışkanlıkları, tercihleri ve yoğunluk saatleri gibi bir çok veriye ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

Bu veriler ışığında, sonraki içerik pazarlama çalışmalarınızı daha hedef odaklı ve geri dönüşümü yüksek olacak şekilde planlayabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

infografik

İnfografik Çalışmaları Hazırlayın ve Yayınlayın

İnfografik oluşturmak için deneme ve çalışmalar yapın. Şirketler blog sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında çeşitli veri ve bilgiler içeren infografikler paylaşıyorlar. Kısa ve öz bilgiler içeren bu infografik çalışmaları hedef kitlelerin dikkatini çekmekte ve standart içeriklere göre daha fazla ilgi göstermesini ve paylaşılmasını sağlayabilmektedir.

Başlık ve Alt Başlık Ekleyin

Son olarak, içeriklerin başlık ve alt başlık içeriyor olduğundan emin olun. H1 ve H2 etiketleri kullanarak bu başlıkları belirginleştirebilirsiniz. Bu başlıklar ve boyutlandırmalar, Google algoritmasına göre SEO ‘nuzu geliştirmek amacıyla size büyük katkılar sağlayacaktır.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir