IBM Türkiye’deki 75’inci yaşını 12 Kasım’da kutladı. Yıldönümü nedeniyle Türkiye’ye gelen IBM Global Başkan Yardımcısı Bruno Di Leo: “Türkiye pazarına ve ülkenin geleceğine inanıyoruz” dedi.

Bir  asrı  aşkın  süredir dünyada faaliyet gösteren IBM, 12 Kasım tarihinde Türkiye’deki  75’inci  yılını  kutladı.  11  Kasım 1938 tarihinde bir kişilik temsilcilikle    kurulan IBM Türk   75   yıldır   Türkiye’de   bilişim   sektörüne yön veriyor ve global bilgi  ve  deneyimlerini  Türkiye’ye kazandırmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana’daki ofisleri ve çözüm  ortaklarını  da  kapsayan  güçlü  ve yaygın ekosistemiyle bugün uçtan uca hizmet veriyor.

IBM’in Türkiye’deki köklü geçmişine katkıda bulunan herkese teşekkür eden IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas: “Küresel olarak 102 yıldır, Türkiye’de 75 yıldır sürdürmekte olduğumuz başarımız hiç kuşkusuz bir tesadüf değildir. Bugün dünyada IBM ile özdeşleşen ve DNA’sı haline gelmiş “fikre önem verme” (THINK) prensibi etrafında şekillenen, her zaman inovasyonu ön plana çıkaran kurum kültürümüzü sektörel uzmanlıklarla zenginleştiriyoruz. IBM Türkiye’de kurulduğunda şu anki ülke nüfusunun yüzde 75’i daha doğmamıştı. Ve aslında geçmişimize dönüp baktığımızda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir çok ilke imza attığımızı görmek mümkün. Türkiye, IBM Global tarafından stratejik olarak en önemli 20 “Büyüyen Ülke” arasında  konumlandırılıyor. Gelecekte de insan beynine yakın, düşünen ve kendi kendine öğrenen teknolojiler, iş dünyası için çığır açan inovasyonlarla Türkiye’de yeni ilkelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Özellikle son beş yıldır Türkiye’nin de aralarında bulunan Büyüyen Pazarların IBM için giderek daha fazla önem kazandığının altını çizen IBM Global Başkan Yardımcısı Bruno Di Leo “Girişimci ruhu, enerjisi, devam eden ekonomik gelişim süreciyle Türkiye bize her zaman ilham vermiştir. IBM olarak Türkiye’deki bu güçlü momemtumu iş dünyasına yeni büyüme fırsatları yaratacak biçimde yönlendirmeye devam edeceğiz. Türkiye’de inovasyonu ve ekonomik büyümeyi teşvik edecek becerileri geliştirecek girişimlere öncelik veriyoruz. Kurucumuz Watson’un da dediği gibi gelecek bizlerden geçmişin talep ettiğinden daha fazlasını isteyecek ve karşılığında da daha fazlasını verecektir. Türkiye pazarına ve ülkenin geleceğine inanıyoruz. Bir 75 yıl daha burada kalmayı ve katma değerli hizmetler sunmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

ibm-75-yil

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir