00

Yandex, iPad için özel olarak geliştirdiği Yandex.Disk uygulamasını bugün kullanıma sundu. Bundan böyle iPad sahipleri, bulut tabanlı bir servis olan Yandex.Disk’in sağladığı tüm olanaklardan istedikleri an, istedikleri yerden ve kullanışlı bir arayüzle yararlanabilecek.

Yeni uygulama sayesinde iPad kullanıcıları, Disk’e istedikleri dosyaları yükleyebilecek ve paylaşıma

03

açabilecek. Örneğin iPad ile çektiği fotoğrafları anında Disk’e kaydedebilecek veya bir konserde çektiği bir videonun bağlantısını arkadaşlarına gönderebilecek. Uygulama aracılığıyla Disk’e yüklenen tüm dosya ve klasörler, tablet bilgisayara erişim olmadığında bile web arayüzü veya diğer Disk uygulamaları üzerinden erişilebilir olacak.

Haziran 2012’de Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunulan Yandex.Disk’e bir web arayüzü üzerinden ve ayrıca Windows, OS X, iOS ve Android gibi farklı platformlar için geliştirilen uygulamalar aracılığıyla ulaşmak mümkün.

Kullanıcıları tarafından her gün 3.5 milyon dosyanın yüklendiği Yandex.Disk, internete bağlanabilen tüm cihazlar üzerinden dosyalarınıza ulaşabileceğiniz ve onları saklayabileceğiniz, kapasitesi 10 GB olan ve gerektiğinde ücretsiz olarak 20 GB’a kadar artırılabilen, bulut tabanlı ücretsiz bir veri depolama servisidir.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir