Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 12.’si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreni, 04 Eylül 2014 Perşembe akşamı TİM Maslak Show Center ’da gerçekleştirildi. İnternetin Oscarları olarak da bilinen ve merakla beklenen ödül töreninde, 2013 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü www.turkcell.com.tr ile Turkcell ‘in oldu.

38 farklı kategoriyle geceye damgasını vuran ödül töreninde, En İyi Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü’nü www.turkcell.com.tr ile Turkcell kazandı. Ödül töreninde ayrıca 19 başarılı web tasarım ajansı ve interaktif ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.

2013 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeleri ödüllendirildiği törende, Türk Hava Yolları www.turkishairlines.com web sitesi ile Turizm / Seyahat kategorisinde ödül alırken, Doğuş Yayın Grubu www.cnbce.com ile Haber kategorisinde, Garanti Bankası www.garanti.com.tr ile İnternet Bankacılığı kategorisinde ödüle layık görüldü. Türk Telekom www.turktelekombulutt.com.tr ile Bilgi Teknolojileri Donanım / Yazılım kategorisinde ödül kazandı.

İnternet dünyası ve bilişim sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren coşkulu gecenin sunuculuğunu Yosi Mizrahi yaptı. Ünlü Siteleri kategorisinde Altın Örümcek Ödülü’nü www.atiye.com ile Atiye alırken, MFÖ grubu gecenin sonunda verdiği konserle törene katılanlara müzik ziyafeti yaşattı.

38 kategoride 318’in üzerinde finalist yarıştı !
12. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme aşamalarını başarıyla geçen 318’i aşkın finalist belirlendi. 43 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.

Altın Örümcek Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri
DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende yaptığı konuşmada 12 yıldır ara vermeden Altın Örümcek Web Ödülleri’ni düzenlendiklerini ve Altın Örümcek yarışmasının artık Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri haline geldiğini söyledi. Erkman, Türkiye’de web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin tanıtılması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi konusunda en önemli platform olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nin çok büyük bir organizasyon olduğunun altını çizerek özellikle jüri üyelerine, sponsorlara ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem, yarışmaya olan katılımın internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası olduğuna dikkat çekti. Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmeleri yanı sıra Halk Oylaması uygulaması ile yarışmaya çok geniş kitlelerin de katkıda bulunması sağlandığını sözlerine ekledi.

Aslı Cem, Halk Oylaması ile internet kullanıcılarının da organizasyona katılımının teşvik edildiğini, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratıldığını ve bu sene Halk oylamasında 318 web sitesi için toplam 15 bin oy kullanıldığını belirtti.

12. Altın Örümcek Web Ödülleri’nin “Basın” Sponsorları arasında bu yıl Macline ve Newtech yer alırken; Btnet.com.tr, Kurumsalhaberler.com ve Tivilog “Online Medya” Sponsoru, İmalathane “Web” Sponsoru, Sevenice Switzerland “Video Prodüksiyon” Sponsoru, “Organizasyon” BKM, Özlem Kristal, Technotoday ve Visions ise “Destekleyenler” arasında bulunuyor.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir