Bugun Google’in resmi blog sayfasinda yayinladigi makaleyi sizlerle paylasmak istiyorum.

Dijital dönüşümün hayatımızın her alanında yer alması reklam dünyasında markaların farklı hikaye anlatım süreçlerine odaklanmalarını sağladı. YouTube markalar için hikayelerini dijital dünyada kitleler ile paylaşmaları sürecinde ana akım mecralardan biri haline geldi.
Peki markalar hikaye
lerini anlatırken ne kadar yaratıcılar ve hangi markalar YouTube’da kitlelerin dikkatini çekiyorlar? Bu sorunun cevabını markalar her ay açıklayacağımız YouTube Ads Leaderboard’da bulabilecekler.

YouTube Ads Leaderboard Nedir? 
Her ay açıklanacak ‘YouTube Ads Leaderboard’da, markaların reklamlarının popülerlik oranlarına göre sıralaması yapılacak. Listede yer alacak reklamlar, görüntülenme, izlenme, reklam (paid view) ve kazanılan izlemeler (earned view) oranı gibi kriterler gözönünde bulundurularak belirlenecek.YouTube Ads Leaderboard sadece reklamveren firmalar için değil reklamcılık sektörü için de önemli bir kıyas aracı olacak. Reklamların sadece gösterilen değil aynı zamanda kullanıcının etkileşime geçtiği ve marka hikayesinin bir parçası olduğu yeni bir değerlendirme aracı işlevi üstlenecek.

Reklam dünyasının yeni verimlilik göstergelerinden biri olacak YouTube Ads Leaderboard sadece rakamların bir araya geldiği bir liste olmanın ötesinde sektörel düşünce biçimine de yenilikçi bir bakış açısı kazandırıyor. İzlenen reklamlar sadece başarı hikayesi olmanın ötesinde neden ve nasıl sorularına da cevap verecek. Markaların gerçekçi bir bakış açısıyla doğru planlamalar yapmasına yardımcı olacak.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir