Dijital pazarlamaya ilgi duyan herkes gerek dijital pazarlamanın inceliklerini öğrenmek gerekse sektörden yeni bilgiler almak için kaliteli dijital pazarlama bloglarına yönlenmektedir. İşte bizim takip ettiğimiz ve sizlere de takip etmenizi önerdiğimiz dijital pazarlama blogları;

  • Search Engine Land

Search engine land e-ticaret, sem, seo gibi alanlarda sektörün en iyi bloglarından birisidir. Geniş yazar kitlesi sayesinde dijital pazarlama sektörü ile ilgili en yeni haberleri ve en ilginç bilgileri search engine land’den öğrenebilirsiniz. Özellikle İngilizce bilen kullanıcılarımız için eşsiz bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz.

  • Kaushik

Avinash Kaushik tarafından kaleme alınan dijital pazarlama blogu bir süredir aktif olmasa da sektörün en iyi bloglarından birisi olarak göze çarpıyor. Avinash Kaushik alışılmışın dışında dijital pazarlama ile ilgili çok ilginç bilgiler ve püf noktalar veriyor. Kendisi İngilizce bilen kullanıcılarımız için yine inanılmaz bir kaynaktır.

  • Seo Sözlük

Türkiye’de dijital pazarlama diyince akla gelen seo sözlük Emre Tonguç tarafından kurulmuştur. Şu anda Emre bey’in yanı sıra konuk yazarlar tarafından içerik girilmektedir. Adı her ne kadar seo sözlük olsa da sitede e-ticaret, dijital pazarlama, sosyal medya ve seo ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Özellikle de e-ticaret ile ilgili yazılar okumaya değer. Dijital pazarlama ile ilgili temel bilgilerden tutun da uzman seviyesine kadar sıfırdan öğrenebileceğiniz en iyi Türkçe kaynaklardan bir tanesidir.

  • Moz Blog

Dünyada seo diyince akla gelen moz tam anlamıyla bir dijital pazarlama blogu olmasa da dijital pazarlamanın bir parçası olan seo’nun dünyadaki en büyük temsilcilerinden bir tanesidir. Seo hakkında her şeyi bulabileceğiniz moz’da ayrıca video içeriklerle de bilginize bilgi katabilirsiniz.

  • Buffer Blog

Aynı zamanda bir sosyal medya yönetimi uygulaması olan buffer sosyal medya konusunda gerek bireysel kullanıcı gerekse topluluk yöneticileri için inanılmaz bilgilendirici içerikler sunuyor. Özellikle instagram, snapchat ve facebook özelinde yaptığı analizler ile harikalar yarattıklarını söyleyebiliriz. Sosyal medyada başarılı olmak isteyen okuyucularımızın buffer blog’u takip etmelerini öneriyoruz.

  • Agorapulse Blog

Aynı zamanda bir sosyal medya uygulaması olan agore pulse aynı buffer gibi sosyal medya ile ilgili inanılmaz bilgileri sizlere aktarıyor.

Bizim takip ettiğimiz ve sizlere önerdiğimiz bloglar bunlar. Peki sizler hangi blogları takip ediyorsunuz? Alt kısımdan yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir