Avrupa’nın lider veri merkezi sağlayıcısı TelecityGroup, Capacity Media tarafından Amsterdam’da düzenlenen 2013 Küresel Internet Taşıyıcı Ödülleri’nde (Global Carrier Awards) “En İyi Veri Merkezi” ödülünü kazandı.

Ödül, TelecityGroup’un inovasyon, vizyon ve premium veri merkezi ortamını küresel taşıyıcı topluluğuna sunmakta sergilediği mükemmeliyeti tescilleyen bir niteliğe sahip. TelecityGroup’un tesislerinde sunulan ekosistemler, internet ve hat taşıyıcılarının birbirleriyle bağlantıya geçebilecekleri ve mevcut olan en geniş müşteri ve tedarikçi topluluğunun hizmet alabileceği zengin pazar yerleri görevi görüyor.

Yarışmanın jüri üyeleri TelecityGroup için şu yorumlarda bulundu: “Avrupa çapında değer ve müşteri odaklı kontrollü büyümenin yanı sıra veri merkezi kapasitesini mevcut ve yeni pazarlara doğru genişletme konusunda sergilemiş olduğu kararlılık, yeni kapasite için yeni bölgelere ve gelişen pazarlara yapılan yatırımlar TelecityGroup’un büyümesini ve Avrupa daki liderliğini perçinlemesini sağladı.”

TelecityGroup CEO’su Michael Tobin, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Bu ödül, TelecityGroup’un, bugünün dijital ekonomisinin kalbini oluşturan, gelişen, bağlantılı, dijital ekosistemler sunma konusunda sergilediği sürekli kararlılığın en net göstergesidir. Veri merkezlerimiz büyüdükçe söz konusu ekosistemler de büyüyor ve müşterilerimiz bu durumdan daha fazla fayda sağlıyor. Özele inersek, birbirleriyle bağlantıya geçen ve birbirlerine hizmet satan müşteriler için yeni ticari toplulukların ve pazarların geliştiğini söyleyebiliriz. Bu yaklaşımın kalbinde ise Avrupa’nın kilit önem taşıyan pazarlarına yeni veri merkezi kapasiteleri sunmayı temel alan stratejik büyüme programımız yatıyor.”

Capacity Magazine tarafından düzenlenen Küresel Taşıyıcı Ödülleri toptan telekomünikasyon satışı sektörünün en büyük ve en prestijli ödül etkinliği olma özelliğini taşıyor. Sekizinci yılına giren ödül etkinliğinin prestijli jürisi içerisinde Capacity Magazine editörü Alex Hawkes, Current Analysis İş Ağları ve BT Servisleri Araştırma Direktörü Joel Stradling ve Deloitte Almanya’nın Ortağı ve Telekomünikasyon Dalı Başkanı Dieter Lange yer alıyor.

Ödül töreninde Türkiyeyi temsil eden TelecityGroup Tükiye Başkan Yardımcısı Emre Narin, kazanılan ödülde Türkiye gibi hızla büyüyen ve bilgi teknolojisi yatırımlarında odak noktası olmaya aday bir ülkeye TelecityGroup’ un yaptığı yatırımın büyük etkisi olduğunu belirterek, bu doğrultuda yapılan yatırımların 2014 yılında da artarak devam edeceğini ifade etti.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir