Nokia Asha 501 ve Asha platformu ekonomik akıllı telefon kategorisini yeniden yaratıyor.

Nokia yeni Asha akıllı telefon ailesinin ilk üyesi Nokia Asha 501’i tanıttı. Cesur renkleri, yüksek kaliteli yapısı ve yenilikçi kullanıcı arayüzüyle Nokia Asha 501, yepyeni ve erişilebilir bir akıllı telefonun sınırlarını zorluyor. Nokia Asha 501, daha hızlı ve gelişmiş bir deneyim yaşatma amacıyla tasarlanan yeni Asha platformu üstünde çalışan ilk cihaz. Asha platformu geliştiricilere yaratım, yayınlama ve yeni nesil Asha cihazları için yapılan uygulamalardan para kazanma imkanı sunuyor.

Göze çarpan tasarım, yenilikçi kullanıcı arayüzü
Nokia Asha 501, daha geniş kitlelerin üstün bir tasarıma ve kaliteye ulaşmasını sağlıyor. Bu cihaz, şık tasarımını tamamlayan altı çarpıcı renkte sunuluyor. Tasarım iki parçadan oluşuyor: dayanıklı, çıkarılabilir kasa ile 3 inç, kapasitif, dokunmatik, çizilmeye dayanıklı cam ekran ve tek bir “geri” tuşundan. Kompakt yeni Asha sadece 91 gram ağırlığıyla tam bir portatiflik sunuyor.

nokia-asha-501-color-rangeNokia Asha 501 tek bir dokunuşla ve iki ana ekrandan (“anasayfa” ve Hızlı Erişim) bir seçim yaparak insanların sevdikleri her şeye erişimini sağlıyor. Anasayfa, uygulamaları ya da numara çevirme, telefon ayarları, vb. belli bir özelliği çalıştırmayı sağlayan geleneksel, ikon-bazlı bir görünüme sahip. Yeni Hızlı Erişim görünüm ise insanların telefonlarını gerçekten nasıl kullandıklarından ilham alınarak yaratıldı. Kısa süre önce bağlantı kurulan kişiler, sosyal ağlar ve uygulamalar, her bir kişiye özel olarak Hızlı Erişim’de depolanıp sunuluyor. Telefonun nasıl kullanıldığına dair bir rapor sağlayarak, kişilerin geçmiş, şimdiki ve gelecek aktivitelerine bir bakış getiriyor ve en sevdikleri özelliklere kolayca ulaşmalarını sağlayarak kullanıcılara çoklu-görevlerde yardım ediyor.

Daha akıllı ve daha kişisel internet deneyimleri
Yeni Asha, internet verisini yüzde 90’a kadar sıkıştıran Nokia Xpress Tarayıcı önceden yüklenmiş olarak geliyor. Mobil taramayı daha hızlı ve daha ekonomik kılmayı amaçlıyor. Nokia ayrıca kişilerin bölgesine, tercihlerine ve trend topiklerine dayanan yeni içerikler öneren bir web uygulaması olan Nokia Xpress Now’ın da çıktığını duyurdu. Bu uygulama, tarayıcının anasayfasında ve Nokia Mağaza’dan indirilerek kullanılabiliyor.

Yeni nesil cihaz ailesi için Asha platform
Yeni Nokia Asha 501, insanlara olası en iyi mobil deneyimi erişilebilir fiyata sunma amacıyla üretildi. 48 güne* kadar çıkabilen bekleme süresiyle son derece verimli. Asha 501, Nokia’nın 2012’de satın aldığı Smarterphone şirketine yaptığı yatırımın değerini artıran yeni Asha platformunda üretilen ilk akıllı telefon.

Yeni Asha platformu, geliştiricilerin tüketicilere kaliteli uygulamalar yaratması için kurulmuş açık, standartlara dayalı bir ortam. Geliştiricilerin Nokia Asha 501 için yarattıkları uygulamalar bundan sonraki Asha platform-bazlı cihazlar için de uyumlu olacak. EA Games, Facebook, LinkedIn ve Twitter, uygulamalarını yeni nesil Asha cihazlarına gore biçimlendiren küresel markaların sadece birkaçı.

Ayrıca HERE deneyimi de ilk kez Nokia Asha 501 için 2013’ün üçüncü çeyreğinden itibaren indirilebilir olacak ve temel haritalama servislerini içerecek.

Ürün özellikleri
Nokia Asha 501’in her ikisi de WiFi destekleyen tek ya da EasySwap Çift SIM modelleri bulunuyor. Diğer özellikler ise şöyle:
• Ebat: 99,2 x 58 x 12,1 mm; 91 gram
• Kamera: 3.2 MP
• Tek SIM bekleme süresi: 48 güne* kadar
• Çift SIM bekleme süresi: 26 güne** kadar
• Konuşma süresi: 17 saate kadar
• 4GB ilave (kart kutunun içinde), 32GB’a kadar artırılabilir bellek
• Nokia Mağaza’dan indirilebilen 40 hediye EA Oyunu
• Mevcut renkler: Parlak Kırmızı, Parlak Yeşil, Deniz Mavisi, Sarı, Beyaz ve Siyah

Nokia Asha 501 2013 senesinin 3.Çeyreğinden tek sim seçeneğiyle Türkiye’de satışa sunulacak

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir