E-Ticaret Pazarlama

Sahip olmanız gereken 10 pazarlama aracı

İnternette pazarlama yaparken, daha etkili geri dönüşler alabilmek ve daha sağlıklı sonuçla alabilmek için kullanmanız gereken bazı araçlar vardır.Bu yazımda çeşitli çalışmalarda kullanabileceğiniz 10 farklı dijital pazarlama aracı tanıtacağım;

BuzzSumo : İçerik üretmek için konu, fikir ve popüler konular aramanıza, rakiplerinizin neler yaptığını takip etmek, ilgili içeriklerin popülarite ve sosyal medya paylaşım oranlarını da görebilirsiniz.

Mention : Belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri takibe alarak, rakiplerinizi, mevcut ve potansiyel müşterilerinizin neler yaptığını izleyebilirsiniz. Google Alerts benzeri bir sistemdir ancak Mention’da etkileşimleri anlık olarak görebilirsiniz ve bu sebeple de belirli paketler dahilinde ödeme yapmalısınız.

Ducksboard : Onlarca farklı kaynaktaki verilerinizi tek bir noktadan izlemenizi ve takip etmenizi sağlayan Ducksboard, güçlü ve kolay kullanlı API desteği de sağlıyor. 3 farklı paket ile aylık belirli ücretler karşılığında servisi kullanabilirsiniz.

Socedo : Satış ve pazarlama uzmanlarına yeni bağlantılar kurmak için sosyal medya kitlesini sunan Socedo, sadece anahtar kelime, hashtag veya belirlediğiniz kriter ile arama yapmanıza ve sonuçlara uılaşmanıza olanak sağlar. Servisi paket seçeneklerinden uygun olanı tercih ederek kullanabilirsiniz.

Canva : Dikkat çekici ve çarpıcı grafik tasarım çalışmalarına ihtiyaç duyuyorsanız işlerinizi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için Canva’yı kullanabilirsiniz. Blog grafikleri, sunumlar, facebook kapak tasarımları, el ilanları, broşürler, posterler, davetiyeler ve daha pek çok tasarım öğesini bulabilirsiniz.

Tropical : Müşterilerinize ve takipçilerinize ulaşabilmek için gerekli olan bilgileri oluşturmanıza, düzenlemenize ve kişiselleştirmenize yarar. Bunla birlikte sizi arayanlar, takip edenler, alıntı yapanlar, hakkınızda yazanlar gibi bir çok istatistik veriye de ulaşabilirsiniz.

Autosend : Müşterilerinize, kişiselleştirilmiş, hedefli eposta veya metin mesajları göndermenizi sağlar. Bu servis sayesinde müşterilerinizin web sitenizdeki satın alma ve belirli kriterlerdeki hareketlerine göre onlara kişiselleştirilmiş mailler gönderebilirsiniz.

Oktopost : Tek bir noktadan sosyal medya hesaplarınızı yönetmenize, içerik paylaşımını yapmanıza ve etkileşimlerinizi ölçmenizi sağlar.

VWO (Görsel Web Sitesi Doktoru) : Bu web aracı ile web sitenizi veya  e-ticaret sitenizi önemli bir çok kriter üzerinden test etmenize ve yapmanız gereken düzenlemeleri raporlamanı sağlar.

Primer : Pazarlama becerilerini arttırmak ve yenilemek için Google tarafından başlatılan bir pilot program. 5 dakikalık görsel ve anlaşılır dersler ile tüm pazarlama temelleri üzerine kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca pratik tavsiyeler almak için de faydalanabilir, kısa sürede yeni konular öğrenebilirsiniz.

Öneri ve yorumlarınızı alttan ekleyebilirsiniz 🙂

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
İçerik pazarlama stratejileri için anahtar konular
E-posta pazarlamasında görüntüleme oranları ve dönüşüm nasıl arttırılır?

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz