Gif, sosyal medyada giderek daha popüler olmaya devam ediyor. Gif’ler hem eğlenceli, hem dikkat çekici hem de kullanıcıların vermek istediği mesajı ifade eden kısa ve hareketli görüntüler olarak son zamanlarda yaygın bir biçimde tercih edilmeye başladı.

Öyle ki, geçtiğimiz yıl sadece 10 milyondan fazla .gif paylaşılan Twitter, artık yeni ileti gönderirken kullanıcılarına .gif arama seçeneği sunuyor.

Artan popülariteleriyle birlikte .gif ‘ler sosyal medya pazarlama çalışmalarınızda da kullanabileceğiniz ve hatta bu sayede daha fazla etkileşim ve geri dönüş alabileceğiniz mükemmel bir pazarlama aracı haline geldiler. İşte bu makalemde sizlere, sosyal medya pazarlama çalışmalarınızda kaynak olarak kullanabileceğiniz 5 adet .gif platformunu tanıtacağım. Sizler de farklı kaynakları veya tavsiye ettiğim bu platformlar hakkındaki yorumlarınızı alt kısımdan paylaşabilirsiniz.

1.Reaction Gifs

Reaction Gifs, kullanıcılarına, etiketler ve duygular aracılığı ile arama yapabilmelerine olanak tanıyor. Örneğin; heyecanlı iseniz sağ menüde yer alan arama alanından “Mutlu” duygu durumunu seçerek bununla ilgili .gif’lerin listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Böylece üstteki gibi güzel bir .gif bulabilirsiniz 🙂

www.reactiongifs.com

2.GIFs from last night

Gündelik yaşamda gerçekleşen olaylar veya geçmişte gerçekleşmiş unutulmaz olaylar viral etkisi yaratır ve internette hemen kendine çeşitli şekillerde yer bulur.

Bu site TV, filmler, haberler ve pop kültürü ile ilgili komik GIF’lerin yer aldığı harika bir kaynak.

gifsfln.tumblr.com

3.GIPHY

Bu kaynak, benim de kişisel olarak favorim olan gif sitesi. Başlangıçta basit bir .gif kaynağı olarak yayına başlayan GIPHY, .gif arama motoru olarak hizmet veriyor ve şu an dünyanın en popüler kaynaklarından biri haline geldi.

Dilediğiniz duygu durumuna göre arama yaparak inanılmaz geniş bir arşive ulaşabilirsiniz.

www.giphy.com

4.GIF Bin

Gif Bin, sadece belirli etiketlerde içerikler sunan bir kaynak. Zengin bir .gif arşivine sahip olan sitede ihtiyaçlarınıza uygun içerikleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bununla birlikte “Yeni Eklenenler” ve “En Popülerler” gibi öne çıkan .gif ‘leri de listeleyebilme şansınız var.

www.gifbin.com

5.Reddit

Reddit, ziyaretçilerine birden fazla gif kaynağı sunuyor.

/ r / gif /
/ r / reactiongifs

gibi başlıklar altında zengin bir .gif içeriğine erişebilirsiniz. Ayrıca Reddit’i bir .gif arama motoru olarak da kullanarak amacınıza uygun içeriklere ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir