Yakında Türkiye’ye gelecek olan WhatSim ile Whatsapp üzerinden neredeyse bedava konuşulabilecek! Ülkemizde akıllı telefonların bir çoğunda bulunan ve akıllı telefonların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, WhatSim adında bir sim kart çıkardı. WhatSim, 150’den fazla ülkede 400’den fazla operatör üzerinden hizmet verecek.

whatsapp-whatsim

Bu sim kart ile, internete ihtiyaç duyulmadan bedava ve sınırsız bir şekilde mesajlaşılarak sohbet edilebilecek. Multimedya ve sesli mesaj gönderimlerinde ise kredi sistemi uygulayacak olan Whatsapp, sesli mesaj gönderiminden 5 kredi, fotoğraf gönderiminden 20 kredi, video gönderiminden ise 100 kredi alacak. Krediler paketler halinde satın alınabilecek ve 5€ karşılığında 1.000 kredi, 50€ karşılığı ise 10.000 kredi satın alınabilecek. Krediler Whatsapp web sitesi üzerinden satın alınabilecek ve WhatSim ücreti ise 10€ olacak.

Bu sistemin ülkemizde tam olarak ne şekilde çalışacağı konusunda daha net bilgiyi ise muhtemelen geldiği zaman alabileceğiz. Ancak muhtemelen çift sim kartlı telefonlarda kullanımı çok daha rahat ve avantajlı olacaktır. Çünkü ilk etapta kişilerin mevcut mobil hattını çıkartıp WhatSim takması mümkün olmayabilir.

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir