E-Ticaret

Eşeklik ettim, özür dilerim

Özel bir gün sebebiyle, bir süre önce Çiçeksepeti‘nden eşim için çiçek gönderimi yapmıştım. Satın aldığım ürünün yerine farklı bir ürün ve alakasız bir vazo ve içerik sunumu ile gönderilmesi sebebiyle Çiçeksepeti müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdim ve satın aldığım ürün ile gönderilen ürün arasındaki fark sebebiyle mutsuz olduğumu ilettim. Kendileri talebimi alarak müşteri memnuniyeti birimine aktardı ve en kısa sürede aranacağımı belirtti. Ertesi gün ilgili birimden arandım ve şikayetimi tekrar benden dinlemek istediklerini ilettiler, arayan kişiye aynen anlattıktan sonra, aldığım ürünün aynısını 1 yıl içerisinde, sitede göründüğü şekilde gelmesi şartıyla ücretsiz sipariş edebileceğim bir kod paylaştılar ve özür dileyerek görüşmeyi sonlandırdılar. Bu ilgi ve 1 günde sundukları özüm için çok memnun olmuştum, üstelik tüm bedel karşılığı bir şey beklemiyorken…

Ama bu kadarla da kalmadı…

Aradan geçen 1 haftanın ardından tekrar Çiçeksepeti tarafından arandım, bu sefer telefonun ucundaki beyefendi, bir siparişim sebebiyle olumsuz deneyim yaşadığımı ve mutsuz olduğumu öğrendiklerini ve bu sebeple bana bir özür hediyesi göndermek istediklerini iletti. Adres bilgilerimi teyit ettikten sonra ertesi gün hediyemin kargo ile tarafıma ulaştırılacağını belirtti.

Ertesi gün (yani geçen gün) kargo ile gelen ürün yüzümde bir tebessüm oluşmasına sebep oldu. Çiçeksepeti’nin bana günderdiği ürün; Eşeklik Ettim Özür Dilerim baskılı kupasıydı.

IMG_2360

 

Bir şirketin müşterisine, yaşadığı olumsuz deneyim sonrası böyle bir hediye gönderecek kadar samimi olması, hatanın kabul edilerek en kısa sürede çözülmesi ve gerekmediği halde bir de üstüne böyle bir hediye göndermesi ne güzel, ne şık bir harekettir.

Sonra da o mutlu ettiğiniz müşteri, oturup işte böyle bir yazı yazar ve yaşadığı bu deneyimi herkesle paylaşır.

Teşekkürler Çiçeksepeti…

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
İnternetten satış yapmak için bilmeniz gerekenler
Küresel E-ticaret Platformları Market Değerlendirmesi

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz