Pazarlama

E-Posta pazarlama kampanyaları için ipuçları

Bu yazıda sizlere, e-posta pazarlama çalışmalarınızda dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinerek, fayda sağlayacak ipuçları vermeye çalışacağım. Sizler de önerilerinizi yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Pazarlama Planı Geliştirin

Bir e-posta kampanyasına başlamadan önce, göndereceğiniz e-postaların hangi hedefler için hangi kitlelere hitap edeceği ve kimlere ulaşacağı konusunda bir hedef kitle belirlemeniz gerekmektedir.

Hedefli Abone Listesi Oluşturun

E-posta pazarlama çalışmanız, abone listenizin kalitesi kadar etkili olacaktır. Bu sebeple gönderim yapacağınız listeyi oluştururken ve seçerken ilgili kişileri hedeflemeye özen gösterin.

Doğru Konu Başlığı Kullanın

E-posta pazarlama çalışmalarında yapılan en büyük hata, e-posta içeriği ile tamamen alakasız bir başlık kullanmaktır. Bu hareket listenizdeki abonelerinizin büyük çoğunluğunu kaybetmenize yol açacaktır. Bu sebeple, içerik ile alakalı ve doğru bir konu başlığı belirlemeniz çok önemlidir.

İçeriği Alakalı Oluşturun

E-posta kampanyalarınızda konu dışı veya alakasız içeriklerden kaçının. İlgisiz konulara değinmeyin! Konu başlığınızda belirttiğiniz içerik hakkında net bilgiler yer almasına özen gösterin.

E-Postalarınızı Kişiselleştirin

Göndereceğiniz e-postaları kişiselleştirerek alacağınız geri dönüşümleri önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Maillerinizde genel hitaplar kullanmak yerine gönderim yaptığınız kişinin adı ile hitap etmek daha etkileyici olacaktır. İsim ile birlikte “siz” yerine “sen” şeklinde hitap ederek daha samimi bir iletişim kurabilirsiniz.

Mobil Uyumlu E-postalar Gönderin

Günümüzde çok büyük bir kitle e-postalarını akıllı telefonlarından takip etmekte. Bu nedenle e-postalarınız her platformda rahatça okunabilmesi için tasarımlarınızı mobil uyumlu yapıda hazırlamanız çok önemlidir.

email-marketing

E-postalarınız Kısa ve Öz Olmalı

Kullanıcılar çok uzun e-posta içeriklerini okumaktan hoşlanmaz. Bu sebeple göndereceğiniz e-posta içeriklerinin kısa ve öz olmasına, konu hakkında net bilgi veriyor olmasına özen gösterin. Daha fazla içerik varsa, web sitenize veya blog sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.

E-posta Kampanyalarınızı Test Edin

E-posta pazarlama performansınızı arttırmak için yaptığınız gönderimleri sürekli test ve analiz etmeniz gerekmektedir. Bu sayede geliştirmeniz veya değiştirmeniz gereken noktaları tespit ederek gerekli çalışmaları yapabilirsiniz.

Listeden Çıkış Seçeneği Ekleyin

Gönderdiğiniz e-postalarda listeden çıkış seçeneğinin bulunduğuna emin olun. Dileyen kişierin ilgili e-posta listesinden ayrılabilmeleri çok önemlidir. Böylece hem marka imajınızı zedelememiş olacak hem de ilgisiz kitlenin listenizde yer almasını önlemiş olacaksınız.

 

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
E-posta pazarlamasında okunma oranlarını arttıracak ipuçları
İş görüşmesinde nelere dikkat etmelisiniz?

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz